Kniha návštěv a podnětů

Běh pro zdraví

Dobrý den všem nadšeným sportovcům. Chtěla bych pochválit vydařenou páteční akci kolektivu učitelek z prvního stupně Základní školy.
Dne 16.6. 2017 se konal na Lužci ,,Běh pro zdraví při příležitosti konce školního roku“.
Na STARTU (houbička) odolávala statečně návalu závodníků paní učitelka Tyllerová. Stihla dětem dávat mapu orientačního běhu a zároveň odměňovat malé závodníky sladkým lízátkem. Závodníky do terénu pouštěla po čtyřech minutách.
Na 1. stanovišti (kočička) jsme s dětmi házeli medicinbal přes hlavu dozadu a museli jsme všichni trefit střed obruče. I zde to měla paní učitelka Blažková chytře rozdělené na tři kategorie podle stáří a síly závodníků. Po splnění úkolu jsme dostali myšičku na mlsání.
Na 2. stanovišti (drak) měla paní učitelka Hynková překážkovou dráhu a chytře přivázané lano na značce, aby ho mohla sama roztáčet pro probíhání závodníků. Zde jsme obdrželi barevné pendreky.
Na 3. stanovišti (sovička) nás hnala paní učitelka Štrobychová přes lávku s dítětem na zádech místo batohu. Dětem se to velice líbilo. I tady nás čekala sladká odměna v podobě velkého medvídka. Tady jsme už museli dětem sladkosti ukládat do baťůžku, neboť se závod změnil v sladké přecpávání, což dětem samozřejmě nevadilo.
Na 4. stanovišti (hrníček) nás čekala paní učitelka Fialková s chůdami. Dětem se to velice líbilo, dostali jsme srdíčkové lízátko.
Na 5. stanovišti (rybička) na nás čekala paní učitelka Benešová se švihadly a tenisáky. Zopakovali jsme si zde skákání školky přes švihadlo a snažili se trefit značku zákazu vjezdu tenisákem. Děti dostaly cukrové UFO.
Na 6. stanovišti (mrak) děti z dálky poznali svoji třídní učitelku paní Ehmovou a hnali se k ní rychlostí blesku. Čekala na nás s pingpongovými pálkami a my jsme dělali dřepy, tak aby nám nespadl míček. Děti dostaly kyselé pendrekové pásky.
Na 7. stanovišti (motýlek) byl CÍL. Tam jsme dostali hádanku, kolik bylo celkem stanovišť a jaké obrázky jsme si cestou zapamatovali. Až na start jsme si pamatovali všechny. Zde byla paní učitelka Měchurová a ta děti odměnila slanými tyčinkami.
Na závěr jsme dětem koupili točenou limonádu a my dospělí jsme se schladili pivečkem. Všichni soutěžící si vybalili své špekáčky a společně jsme si je opékali a užívali si příjemné odpoledne.
Chtěla bych poděkovat kolektivu učitelek za krásnou akci. Třeba si to příští rok zase zopakujeme.
Za naši skupinku složenou z Natálky Vernerové (6let), Adámka Vernera (10let), Anežky Koucké (10let), maminky Lucie Vernerové a Petry Koucké.

Sportu zdar Petra Koucká.

Přidat nový příspěvek

 

Projekty realizované školou byly podpořeny z OPVK, který je spolufinancován ESF a státním rozpočtem České republiky.