7. A v Krajské knihovně v Pardubicích

9. prosince strávili žáci ze třídy 7. A část výuky v pardubické knihovně. V úvodu programu si připomněli pojmy mýtus, pověst a pohádka, uvědomili si hlavní znaky těchto literárních útvarů. Poté žáci pracovali ve skupinách. Každá skupina obdržela jednu ze známých  pardubických  pověstí a následně ji přiblížila svým spolužákům. Žáci se seznámili s pověstmi spojených s hrobkou Vojtěcha z Pernštejna,  pokladem ukrytým na Kunětické hoře či tajemnou podzemní chodbou vedoucí z pardubického zámku na Kunětickou horu. Samozřejmě nechyběly pověsti O znaku Pardubic a O znaku Pernštejnů. Tyto znaky jsme následně vyhledávali při procházce starým městem.

 

 

Projekty realizované školou byly podpořeny z OPVK, který je spolufinancován ESF a státním rozpočtem České republiky.