Chvaletická šachová olympiáda - 1. turnaj

V sobotu 23. 4. začal prvním turnajem nový ročník seriálu turnajů pro šachovou mládež. Bohužel nám termín z různých důvodů nepřál a šachové soboty se zúčastnilo „jen“ kvarteto našich dětí. Adam Verner a Ema Vytlačilová už byli na turnaji poněkolikáté a se ziskem 3 bodů ze 7 partií a umístěním na 22., resp. 24. příčce, tak určitě spokojeni nebyli, přestože patřili ve své kategorii k nejmladším účastníkům. Ema ale získala ve své kategorii diplom a medaili za 3. místo mezi dívkami! Sebastian Vytlačil už prostředí turnaje taky dobře zná, tentokrát se mu povedlo dát dokonce 3x mat, což stačilo na celkové 21. místo. Patrik Remsa se turnaje zúčastnil poprvé a hlavně se jel podívat, jak to na takovém turnaji vlastně vypadá. Při své premiéře ale uhrál pěkné 3 body a skončil na 23. místě. Příští turnaj bude v sobotu 7. 5. a doufáme, že se nás zúčastní víc.

 

Projekty realizované školou byly podpořeny z OPVK, který je spolufinancován ESF a státním rozpočtem České republiky.