Den cizích jazyků

Ve středu 27.1. se naši deváťáci zapojili do akce s názvem Den cizích jazyků, kterou pořádalo Gymnázium Dašická. Celé dopoledne strávili ve sportovní hale, kde plnili úkoly na 17 stanovištích v různých jazycích. Měli tak možnost procvičit si angličtinu, posoudit, jak dobře umějí číst azbuku, vzpomenout si na slovíčka z němčiny, ale také zkusit něco nového. Kromě jim známých jazyků se zde představily i latina, italština, francouzština a španělština. Všechny překvapilo, jak rychle si skupina pod vedením Lindy Duškové poradila s číslovkami ve francouzštině, skupina Davida Vejvody zase hodně pobavila na stanovišti se skládáním puzzle mapy Francie, nebo svéráznými překlady latinských citátů. I když jsme nic nevyhráli, hodně jsme se u toho zasmáli a užili jsme si to.

 

Projekty realizované školou byly podpořeny z OPVK, který je spolufinancován ESF a státním rozpočtem České republiky.