Den s Fíkem

Dne 30.11.2016  se druháci loučili s maxipsem Fíkem. První královskou disciplinou byl skok pro něco. Fík uměl skočit pro noviny, pro uhlí i pro Áju. Naše týmy vyfasovaly dvacku a skočily do samošky před školou pro něco, o co se mohly rozdělit. Skok zvládaly velkolepě. Počty v samoobsluze též. Domluvit se, co koupit, aby byli všichni spokojení, bylo někdy těžké, ale všem se to nakonec podařilo.
Druhou disciplinou bylo psaní levou zadní. To bylo věru nelehké, ale všichni se s tím náležitě popasovali. 
Stavba boudy byla hračkou. V boudě bylo nutné naučit se kus kapitoly z knihy o Fíkovi a zakroužkovat v textu tvrdé souhlásky. Každý tým se naučil jednu stranu a celou kapitolu jsme společně dokázali říci nazpaměť - to koukáte, co?
Dalšími úkoly v boudě bylo sestavit Fíkův rodokmen, vymyslet mu rozvrh hodin, zodpovědět  kvízové otázky a spočítat všechny počurané patníky - a že se jich za psí život nastřádá...
Víte, proč směl Fík zůstat v domku s Ájou? Přece proto, že ji zachránil, stejně jako naše týmy. V dece všechny přenesly Áju na bezpečné místo. 
Fík byl také sportovec - vyhrál přeci závody v Chuchli. My jsme vyhráli též - krásné, byť mrazivé počasí. I běhat se v něm s dalo.
Přejeme Vám pohádkový advent a těšíme se na další dobrodružství s Večerníčkem.
 
Všichni z druhých tříd.:-D

 

Projekty realizované školou byly podpořeny z OPVK, který je spolufinancován ESF a státním rozpočtem České republiky.