Den s Rákosníčkem

Dnes 25.10. jsme strávili den s Rákosníčkem. Počasí ten popleta moc nezařídil, i když ke konci alespoň přestalo pršet. Ráno jsme se naučili, jaké části těla mají ryby a také umíme některé poznat. Ryby jsme si vyrobili, udice také a výlov rybníka mohl začít. Týmy s rybími názvy lovily, co jim udice stačily.

Po dobré svačině vyrazily týmy postupně na cestu k Brčálníku. Cestou si museli rybáři pamatovat, jaké ryby viděli na stromech, a přinést určené větvičky stromů.

Víme, že Brčálník leží za mlhou hustou tak, že by se dala krájet...,a možná ještě dál. Cesta nebyla snadná, vedla přes Rákosníčkovo kouzelné bláto (maminky snad odpustí). Zdolat perlovou cestu a rybí pexeso už byla hračka.

Přejeme všem krásné prázdniny a čisté boty!

Paní učitelky

P.S. Po prázdninách v úterý se budeme trochu věnovat podzimním svátkům a zvykům. Děti si mohou přinést draka, mohou být oděni v halloweenském kostýmu a budou potřebovat středně velkou zavařovací sklenici na výrobu lucerny.

 

 

Projekty realizované školou byly podpořeny z OPVK, který je spolufinancován ESF a státním rozpočtem České republiky.