Divadelníci na výletě v Brně

    V měsíci březnu jsou již pravidelně na naší škole odměněni ti žáci, kteří se aktivně a zodpovědně zapojili do přípravy vánočního divadelního představení. Zájezdy za poznáním se staly již pěknou tradicí. Tentokrát byl naším cílem zábavní vědecký park v Brně.

     Všech sto padesáti vystavených exponátů se zde žáci mohli dotýkat a vyzkoušet. Měli tak možnost zkusit si odpálit vodíkovou raketu, zmrazit vlastní stín, mohli zažít zemětřesení, rozpoutat tornádo či navštívit rotující místnost. Mnozí žáci se také na chvíli proměnili v moderátory počasí a mohli sledovat, jak jim to sluší na televizní obrazovce.

    Pobyt v expozici jsme si zpestřili nejen návštěvou science-show – divadelního představení plného zábavných pokusů, ale také speciálními programy.

    Mladší žáci se zúčastnili programu ,,Chytřejší než Holmes“, kde jednotlivé týmy s využitím exponátů měly získat potřebné informace a získat závěrečné heslo, které vedlo k otevření zamčených truhliček s poklady. Všichni žáci svůj poklad získali a odvezli si domů drobný dárek.

    Starší žáci se stali účastníky hry s názvem ,,Mladý detektiv“.  Jednalo se o detektivní  hru s poznáním základních kriminalistických metod. Jednotlivé skupiny žáků měly vyřešit případ vraždy mladé vychovatelky. Žáci byli nuceni logicky myslet a spolupracovat, aby odhalili  správného pachatele. Všem skupinám se to podařilo.

     Na tento den plný zážitků a zábavy budeme dlouho vzpomínat. 

 

Projekty realizované školou byly podpořeny z OPVK, který je spolufinancován ESF a státním rozpočtem České republiky.