Křemílek a Vochomůrka - 28.2.2017

Dnes ráno si každý Křemílek našel svého Vochomůrku a celý den si pomáhali. Nejprve sepsali popis těchto dvou kamarádů z pařezové chaloupky, prokázali znalost hodin nejen se zlou kukačkou a rozpoznali několik jarních rostlin - snad se nepamětníku vyhnou.

Na každé kalhoty je potřeba knoflík - Křemílek s Vochomůrkou jich dnes přišili nepočítaně. Největší rekordmani zvládli za 40 minut 31 knoflíků!

Při česání víly jsme rozpoznali řadu kadeřnických talentů. Některé účesy přináší naše fotodokumentace. Křemílek také hrál a Vochomůrka tancoval- zachytili jsme pár pěkných tanců na video. 

A protože je jaro za dveřmi, zazpívali jsme si "Vstávej semínko holala" a neznámé semínko zasadili. Zda to bude fiala či verbaskum, uvidíme. Křemílci i Vochomůrkové si odnesli semínka domů a mají se o ně starat. Za vyplněný pozorovací list nabízí paní učitelky prémiovou jedničku z prvouky. To si ale ještě chvilku počkáme - rostlinka musí mít alespoň 10cm.

Ať Vám sluníčko svítí a kytky rostou!

Paní učitelky

 

Projekty realizované školou byly podpořeny z OPVK, který je spolufinancován ESF a státním rozpočtem České republiky.