Literární exkurze 6. ročníků

V návaznosti na učivo literatury se žáci 6. ročníků dne 19.4. vydali do Prahy, aby si prohloubili vědomosti o významných památkách Starého Města pražského. Naše poznávání začalo u jezdecké sochy sv. Václava před budovou právě rekonstruovaného Národního muzea. Pokračovali jsme přes Václavské náměstí okolo Stavovského divadla ke Karolinu  a domu u Černé Matky Boží na Staroměstské náměstí. Zde jsme si připomněli události vedoucí k popravě 27 českých pánů v roce 1621, prohlédli si Staroměstský orloj a zamířili ke Staronové synagoze, kde prý podle legendy odpočívá Golem. Poté následovala prohlídka muzea Karlova mostu a plavba lodí po Vltavě kolem Karlova mostu a Pražskými Benátkami – Čertovkou až k Mánesovu mostu a zpět. Žákům plavbu zpříjemnilo malé občerstvení. Exkurze se nám vydařila, jen počasí k nám mohlo být přívětivější. 

 

Projekty realizované školou byly podpořeny z OPVK, který je spolufinancován ESF a státním rozpočtem České republiky.