Loučení s Budulínkem

Loučení s Budulínkem

V pátek 27.11.2015 se prvňáci rozloučili s pohádkou O Budulínkovi. Ráno si všichni v tělocvičně přezpívali část operky Budulínek od Zdeňka Svěráka. Následovala projížďka na liščím ocásku. Nejrychlejší dvojice „liška-Budulínek“ byly odměněny.
Rozprouděné dvojice se uklidnily chvilkou pilné práce na budulínčích pracovních listech – i Budulínek musel chodit do školy. Protože však příliš neposlouchal a lišce otevřel, ocitl se v liščí noře. Tu bylo třeba najít, před norou zahrát a zazpívat – nebojte se, všechno dobře dopadlo. Stará liška rámus těžko snáší a nakonec z nory vylezla i se svými liščaty. Pak už mohl Budulínek naplnit hrášek do hrnce a v klidu si na něm v chaloupce pochutnat.

Rodičům opět děkujeme za nápadité kostýmy. A jaká pohádka nás čeká v prosinci? Nechte se překvapit…

obrázky najdete ve fotogalerii ...

 

Projekty realizované školou byly podpořeny z OPVK, který je spolufinancován ESF a státním rozpočtem České republiky.