Lyžařský kurz 2016

Lyžařský kurz 2016

     Žáci 5. a 7. tříd, kteří se zúčastnili lyžařského kurzu v Prkenném Dole, prožili týden plný sportovních aktivit.

     V pondělí byli žáci podle svých lyžařských schopností rozděleni do čtyř skupin. Lyžařů ,,začátečníků“ na cvičné louce byla zpočátku početná skupina, ta se však během následujících dní zmenšovala, až nakonec všichni účastníci brázdili svahy lyžařského areálu ARRAKIS.

     Další tři družstva se zdokonalovala v lyžařských dovednostech a pilovala carvingový styl lyžování. Ve středu dopoledne proběhly závody ve slalomu. Někteří žáci se těšili, že konečně poměří své lyžařské umění se svými spolužáky, jiní byli rozpačití a nejistí. Jaká však byla jejich radost, když úspěšně projeli cílem! V kategorii ,,lyžaři – dívky“ si nejlépe vedla V. Skládalová ze třídy 7.B, z chlapců byl nerychlejší D. Rawsthorne z 5.A. Z lyžařů ,,začátečníků“ nejrychleji projela cílem L. Vojtěchová ze třídy 5.A a J. Panchartek z 5.B.

Ocenění za nejlépe propracovanou techniku carvingu obdržel J. Kvapil z 5.A.

     Během pobytu žáci absolvovali přednášky na téma technika lyžování, lyžařské vybavení,   pravidla bezpečného a ohleduplného chování na sjezdovkách. Samozřejmě vybyl i čas na společnou zábavu.

     Žáci 5. ročníku během pobytu poznali nejen své starší spolužáky, navázali nová přátelství, ale též se seznámili s pedagogy, se kterými se v září opět potkají na 2. stupni.

     Výborné sněhové podmínky, azurově modrá obloha a slunce ozařující bělostné stráně hor nám zpříjemnily pobyt, na který budeme dlouho vzpomínat.

 

Projekty realizované školou byly podpořeny z OPVK, který je spolufinancován ESF a státním rozpočtem České republiky.