Lyžařský kurz 2019

      Padesát pět žáků z  5. a 7. tříd, kteří se zúčastnili lyžařského kurzu v Prkenném Dole, prožili od 20.1. do 26.1. týden plný sportovních aktivit.

     V pondělí byli žáci podle svých lyžařských schopností rozděleni do čtyř skupin. Čtrnáct lyžařů ,,začátečníků“ zahájilo svůj výcvik na velice mírném svahu s přibližovacím vlekem vedle našeho ubytovacího zařízení. Zde získali stabilitu na lyžích, naučili se otáčet, zvedat se ze země a zatáčet v pluhu. Díky své učenlivosti, houževnatosti a trpělivosti instruktorů všichni z tohoto družstva brázdili od čtvrtečního dopoledne svahy lyžařského areálu ARRAKIS.

     Další tři družstva se pod vedením svých instruktorů zdokonalovala v lyžařských dovednostech a pilovala carvingový styl lyžování.

     Ve středu dopoledne proběhly závody ve slalomu. V kategorii ,,starší žáci“ vytyčenou trať z dívek nejrychleji projela K.Tomášková ze 7.A, kterou v cíli následovaly E Čichovská a N. Mamiňáková, též ze 7.A. Z chlapců se na prvním místě umístil D. Firszt ze třídy 7.A, druhé místo si svým časem zajistil T. Skalický ze 7.B, pro bronz si dojel J. Bažant ze 7.A. Z mladších žáků nejrychleji projela cílem P. Pexová (4.B), na druhém místě se umístila její sestra L. Pexová, třetí příčku obsadila S. Grusová, obě dvě ze třídy 5.A. Z chlapců závod vyhrál P. Čichovský, stříbrnou pozici vybojoval M. Bažant a pomyslnou bronzovou příčku obsadil M.Mikeš.

Pro lyžaře ,,začátečníky“ byla vytyčena zvláštní trať. Na ní nejlepšího umístění dosáhli v kategorii starších žáků M. Svobodová, D. Řeřucha a M. Mamiňák. Z mladších nejrychleji projela cílem K.Tycová, svým časem ji následoval M. Procházka a E.Kynclová.    

     Během pobytu žáci absolvovali přednášky na téma technika lyžování, lyžařské vybavení,   pravidla bezpečného a ohleduplného chování na sjezdovce. Letos poprvé měli instruktoři možnost své svěřence při výcviku natáčet na kameru a posléze si styl jízdy rozebrat.   Samozřejmě vybyl i čas na společnou zábavu a týmové hry.

     Žáci 5. ročníku během pobytu poznali nejen své starší spolužáky, navázali nová přátelství, ale též se seznámili s pedagogy, se kterými se v září opět potkají na 2. stupni.

Vynikající sněhové podmínky, azurově modré nebe, dobrá nálada a chutná kuchyně přispěly k příjemnému strávení lyžařského kurzu, na který budou žáci jistě dlouho vzpomínat.

 


 

 

 

Projekty realizované školou byly podpořeny z OPVK, který je spolufinancován ESF a státním rozpočtem České republiky.