Lyžařský výcvik

Lyžařský kurz 2017

Čtyřicet pět žáků z  5. a 7. tříd, kteří se zúčastnili lyžařského kurzu v Prkenném Dole, prožili od 22.1. do 28.1. týden plný sportovních aktivit.

V pondělí byli žáci podle svých lyžařských schopností rozděleni do čtyř skupin. Lyžařů ,,začátečníků“ na cvičné louce bylo zpočátku dvanáct. Pod vedením paní učitelky Svobodové si však během následujících dní natolik osvojili lyžařské dovednosti, že nakonec všichni lyžaři – začátečníci  brázdili svahy lyžařského areálu ARRAKIS.

Další tři družstva se zdokonalovala v lyžařských dovednostech a pilovala carvingový styl lyžování. Vzorem jim byl pan ředitel a další dva instruktoři. Ve středu dopoledne proběhly závody v obřím slalomu. V kategorii ,,starší “ si nejlépe vedla Z. Kubantová ze třídy 7.A, tu v cíli následovala  A. Macháčková ze 7.B.  Z chlapců byl v této kategorii nerychlejší M. Pavelka ze 7.A. Z mladších žáků nejrychleji projel cílem J. Bažant z 5.A., druhé místo obsadila jeho spolužačka  E. Čichovská. Třetí místo v této kategorii patřilo T. Skalickému z 5.B.

Pro lyžaře začátečníky byla vytyčena zvláštní trasa. Nejlepší čas na ní zajela K. Bekerová ze třídy 7.B , na druhém místě se umístila její spolužačka T. Doskočilová. Třetí příčku obsadil M. Bekera z 5.B.

Během pobytu žáci absolvovali přednášky o technice lyžování, lyžařské výstroji, seznámili se s pravidly bezpečného a ohleduplného chování na sjezdovce. Samozřejmě vybyl i čas na společnou zábavu a týmové hry.

Žáci 5. ročníku během pobytu poznali nejen své starší spolužáky, navázali nová přátelství, ale též se seznámili s pedagogy, se kterými se v září opět potkají na 2. stupni.

Výborné sněhové podmínky a chutná kuchyně nám zpříjemnily pobyt, na který budeme dlouho vzpomínat.

Projekty realizované školou byly podpořeny z OPVK, který je spolufinancován ESF a státním rozpočtem České republiky.