Mikulášský jarmark

4. 12.2018 se uskutečnil dlouho očekávaný Mikulášský jarmark. Uspořádala ho firma Čertanděl, kterou založili žáci 4.A naší školy. Jarmark byl vyvrcholením několikaměsíční práce v  projektu ABECEDA PENĚZ, který pro žáky 4. a 5.tříd organizuje Česká spořitelna.

V rámci tohoto projektu se žáci naučili základním finančním pojmům, navštívili pobočku ČS v Pardubicích, všichni si mohli "osahat" milion v hotovosti, podívali se do bankovního trezoru, spojili se s video-bankéřem a také získali kapitál 3.000 Kč pro založení firmy. Za tyto peníze nakoupili materiál a připravili výrobky, které na jarmarku prodávali.

Na jarmarku panovala skvělá předvánoční atmosféra a děti si ho opravdu užily. Výdělek dnešní akce byl  19.527 Kč. Pětinu zisku věnují děti  Michalce Hlaváčkové, která je odkázaná na pomoc druhých. Za zbytek peněz pojedeme na výlet, o kterém Vás budeme určitě informovat prostřednictvím našich webových stránek.

Děkujeme pracovníkům České spořitelny za možnost zúčastnit se tohoto projektu a za milou atmosféru na pobočce v Lázních Bohdanči. Děkujeme všem rodičům, tetám, babičkám, a dalším, kteří nám pomáhali s výrobou, pečením a jakýmkoli jiným způsobem přispěli k dnešnímu úspěchu.

A samozřejmě děkujeme všem návštěvníkům jarmarku, kteří si u nás zboží nakoupili, dali si s námi čaj a cukroví a naši akci podpořili.

Všem přejeme pokojný advent.

Za celou 4.A

Zuzana Štrobichová, třídní učitelka

 

Projekty realizované školou byly podpořeny z OPVK, který je spolufinancován ESF a státním rozpočtem České republiky.