Opakování k testu Unit 2

A/ Přelož věty s too/enough:

1. Boty jsou příliš malé.

2. Kalhoty jsou příliš těsné.

3. Rukávy nejsou dost dlouhé.

4. Sukně je příliš volná.

5. Svetr není dost velký.

6. Kraťasy jsou příliš krátké.

B/ present perfect:

1. Už jsem si objednal nové tenisky na internetu. 2. Ještě jsem ho dneska neviděl. 3. Nedávno si koupila novou podprsenku. 4. Už jsme spolu 5 let. 5. Už sis uklidil svůj pokoj? 6. Nic jsem nejedl od 8 hodin ráno. 7. Už se známe 10 let. 8. Ještě jsme ho nepotkali. 9. Nekoupil jsem si žádné oblečení. 10. Změnil svůj vzhled. 11. Už jsi někdy viděl lochnesku? 12. Holič mu ostříhal vlasy.

řešení:

A/1. Shoes are too small. 2. Trousers are too tight. 3. Sleeves aren't long enough. 4. The skirt is too loose. 5. Sweater isn't big enough. 6. The shorts are too short.

B/ 1. I have already ordered new trainers on the internet. 2. I haven't seen him today yet. 3. She has bought a new bra recently. 4. We have been together for 5 years. 5. Have you tidied your room today? 6. I haven't eaten anything since 8 o'clock in the morning. 7. We have known each other for 10 years. 8. We haven't met him yet. 9. I haven't bought. 10. He has changed his image. 11. Have you ever seen Loch ness monster? 12. Hairdresser has cut his hair.

 

Projekty realizované školou byly podpořeny z OPVK, který je spolufinancován ESF a státním rozpočtem České republiky.