Pyšná princezna, to bylo letošní divadlo

I letošní předvánoční čas na naší škole byl ve znamení tradičního vánočního divadla. Tentokrát jsme  nacvičili hru na motivy pohádky B. Němcové Pyšná princezna. Ze zářijového konkurzu vzešli představitelé hlavních i vedlejších rolí. Krále Miroslava hráli žáci J. Turina a J. Štěpánek, princeznu Krasomilu ztvárnily V. Macháčková a H. Svatošová. V ostatních rolích se  představili další žáci z 6. - 9. ročníků, kteří svoje role odehráli s velkým nadšením a vtiskli neopakovatelný charakter svým postavám.

Všechny zúčastněné stála příprava vánočního divadla mnoho úsilí a času. Jmenujme hlavně paní učitelku Lenku Miadikovou, které patří největší dík, protože bez ní by divadlo na naší škole nebylo možné. Sborový zpěv koled, který uváděl každé představení, nacvičila paní učitelka Iva Havelková a v jejím sboru zpívala děvčata ze všech ročníků druhého stupně naší školy. Některé dívky také doprovázely sbor hrou na hudební nástroje.

Diváci se jistě pobavili, někteří s napětím sledovali své děti a jiní přišli zavzpomínat na svá školní léta. Ti, kteří s námi hráli divadlo v uplynulých letech a již nejsou žáky naší školy, se rádi vracejí právě v tento čas a přicházejí nás pozdravit. Na zážitky z divadla se nezapomíná. Pokochejte se fotografiemi z letošního divadla a těšte se na další.

 

 

 

Projekty realizované školou byly podpořeny z OPVK, který je spolufinancován ESF a státním rozpočtem České republiky.