RAKETOU NA MARS

RAKETOU NA MARS

Páťáci letos 2. září zahájili kosmický výcvik. Jejich cílem je zjistit zda přeci jenom nejsme z Marsu. 
Při dnešním prvním projektovém dnu si nejprve pomalovali trička logem výzkumného programu "Nejsme z Marsu?".
Počasí nám znemožnilo zahájit fyzickou přípravu kosmonautů na čerstvém vzduchu. Vrhli jsme se tedy do stavby raket, které nás snad na Mars vynesou. Přesnost jsme prověřili hodem hvězdičkou na raketu. Adepti na první školní výlet do vesmíru trénovali také snímání povrchů planet, aby v terénu dokázali odebrat vzorky pro výzkum. Do vesmíru s sebou musíme vzít také nějaké poselství. Kosmonauti tedy skládali z hvězd citát: Dívejte se nahoru na hvězdy a ne dolů na nohy.
S tímto poselstvím se s Vámi pro dnešek loučíme. 
kapitánky vesmírných lodí 5.A a 5.B a jejich posádky
 

 

Projekty realizované školou byly podpořeny z OPVK, který je spolufinancován ESF a státním rozpočtem České republiky.