ROZDĚLENÍ ČESKOSLOVENSKÉ REPUBLIKY

Dne 28.1. si čtvrťáci v rámci lvího projektu připomněli výročí vzniku samostatné České republiky. Po zhlédnutí krátkého dokumentu spočítali, jak dlouho byli Slováci našimi spoluobčany a jak dlouho už mají Češi samostatnou republiku. I my dospělí jsme si leccos připomněli - pamatujete třeba, že se vedla pomlčková válka o pomlčku v názvu společného státu?
V jednotlivých týmech pak zkoušeli porozumět textům ve slovenštině, odhadnout z kontextu význam slov, zahráli si AZ kvíz Ahoj republiko na déčku a vytvořili malý česko-slovenský slovníček.
V sokolovně se snažili dát do kupy české vynálezce a jejich vynálezy, trochu si česko-slovensky zacvičili a zahráli si vybíjenou. Škoda, že někteří byli jen diváky, neb je nenapadlo vzít si do sokolovny obuv na cvičení...tak snad příště.
Těšíme se na zápisy v denících, které mají stopaři za DÚ.
Paní učitelky.

 

Projekty realizované školou byly podpořeny z OPVK, který je spolufinancován ESF a státním rozpočtem České republiky.