ROZLOUČENÍ S KOHOUTKEM A SLEPIČKOU

V úterý se prvňáci krátce rozloučili s pohádkou O kohoutkovi a slepičce. Rozloučení bylo v duchu rozličných běžeckých disciplin - však ona se slepička také dost naběhala, aby lakotného kohoutka zachránila. Dětem se podařilo získat rosu od nebe, trávu od louky, smetanu od kravičky, košík hrachu od mlynářky, štětiny od prasátka, střevíčky od ševce, šátek od švadlenky - nakonec dala studánka vodu kohoutkovi. Snad slepičce alespoň poděkoval a zapamatoval si, že když se na něčem domluví, má to dodržet, nemá být lakomý a nemá myslet jen na sebe.
 
Dnes už můžeme prozradit, že poslední pohádka tohoto roku bude Červená Karkulka - že ještě nemáte doma červené tričko či šatičky??? Budou se jistě hodit...
 

Paní učitelky z prvních tříd

 

Projekty realizované školou byly podpořeny z OPVK, který je spolufinancován ESF a státním rozpočtem České republiky.