SAMETOVÁ REVOLUCE NA LUŽCI

19.11. se čtvrťáci v rámci projektového dne věnovali Sametové revoluci. V úvodu děti shlédly několik krátkých autentických videí ze 17.11.1989. Do prázdných mapek ČR psaly, co se jim v naší zemi v rámci veřejného života a politiky líbí a to, co by tu nikdy nechtěly mít, psaly za hranice státu. Protože dobu před rokem 89 mohou znát většinou jen z vyprávění babiček, přinesly si materiály a některé doma babičky a dědečky pěkně vyzpovídaly. Ve skupinách také děti hledaly dvojice PŘED a PO - patřily k sobě vždy skutečnosti z doby minulé a současné.
Potom už jim šlo vyplňování mapek lépe.
 
Nejvíce se ovšem všichni zúčastnění těšili na demonstraci. Po přípravě patřičných propriet si každý venku vyzkoušel roli demonstranta i roli příslušníka VB. Nakonec jsme památku všech statečných studentů uctili zapálením svíček u zdejší kapličky a zacinkali jsme si klíči.

 

Projekty realizované školou byly podpořeny z OPVK, který je spolufinancován ESF a státním rozpočtem České republiky.