Slohová práce v 5.B - článek do školních novin

Náš školní výlet              Autor :Matěj B.

V pátek 26.4.2019 se třída 5. A a naše 5.B vydala na výlet do Kutné Hory. Na výlet jsme se všichni už moc těšili, ten den jsem nemohl ani dospat.

               Jeli jsme autobusem s panem Dařílkem přímo od naší školy na Lužci. Z Bohdanče jsme jeli směr Přelouč, Čáslav a cílem byla Kutná Hora. Cesta trvala okolo jedné hodiny, přesně si to ale nepamatuji.

Po příjezdu do Kutné Hory jsme nejprve šli do Muzea stříbra na Hrádku, zde jsme si někteří zakoupili za 50 Kč focení po areálu. Součástí výstavy byla spousta mincí a nástrojů na těžbu stříbrné rudy, její zpracování a ražení mincí. V druhé části prohlídky nás oblékli do bílých plášťů a helem se svítilnou a vyrazili jsme do podzemí. Bylo to moc zajímavé. Chodbičky nízké a velmi úzké. Byli jsme třicet metrů pod zemí. Poté následovala návštěva nádherného chrámu sv. Barbory. Fotili jsme si krásně barevná vitrážová okna a stropní klenbu, o níž jsme se ve vlastivědě učili. Na závěr nás čekalo zrcadlové bludiště. Našli jsme jej na náměstí u morového sloupu. Cesta bludištěm a odtud ven nebyla vůbec jednoduchá, což jsme pocítili na vlastní kůži. Procházet jsme mohli jen s rukama před sebou a v rukavicích. Stejně po nás zůstaly stopy, mnozí narazili čelem.

Zpáteční cesta ubíhala rychle, byli jsme plní zážitků, které jsme si vyprávěli. Ke škole jsme dorazili krátce po 15. hodině. Bylo to moc fajn.

 

Projekty realizované školou byly podpořeny z OPVK, který je spolufinancován ESF a státním rozpočtem České republiky.