Sněhová královna - vánoční představení

Náš školní divadelní soubor se pod vedením paní učitelky Lenky Miadikové už od září připravoval na vánoční představení. Zejména herci hlavních rolí například Gerdy, Pohádkáře a Rádce měli před sebou opravdu velký kus práce. Ale také zde bylo velké množství menších rolí. Už proto byla práce opravdu náročná. 

Představitelky role Gerdy Zuzana Kubantová a Simona Nevolová už měly obě zkušenosti z loňského představení a své role zvládly s přehledem. Velký dík patří oběma nejen za herecké ztvárnění ale také za vytrvalost s jakou odehrály všechna představení. V situaci, kdy každý den v týdnu onemocněl některý člen souboru, tak musely být některé role přeobsazeny. Například Simona Nevolová tak na poslední představení převzala roli havrana, kterou se stihla nejen naučit, ale také na jevišti "odkrákat". Na pódiu se tak v jednu chvíli objevily obě "Gerdy", každá v jiné roli. 

Rovněž obtížnou roli Pohádkáře krásně zahrál Michal Rýzler, který vzal téměř všechna představení za nemocného kolegu Martina Reže. Další skvělé výkony předvedli Jonáš Černý jako Rádce, Viki Lhotáková a Aneta Vavřinová obě v rolích Malé Loupežnice, Matěj Novák a Eliška Hubáčková jako Sob a překvapivě Matyáš Lysoněk v němé roli Loupežníka. Ten totiž doplnil naši hru o loupežnické taneční číslo. Také herci ostatních rolí, které tady nemůžeme všechny ani vyjmenovat, hráli výborně a s nasazením. Hrdinkou hry byla Kateřina Jupová, která postupně odehrála nejen svou roli Princezny Elsy, ale také Sněhové královny a Náčelnice loupežníků. 

Naši hru doprovodil zpěv koled v podání pěveckého souboru pod vedení paní učitelky Ivy Havelkové. Děkujeme všem, kteří se našem představení podíleli. 

 

Projekty realizované školou byly podpořeny z OPVK, který je spolufinancován ESF a státním rozpočtem České republiky.