Vánoční divadlo

K pěkným adventním tradicím na Základní a mateřské škole v Lázních Bohdanči již neodmyslitelně patří vystoupení školního divadelního souboru s nastudovanou pohádkou. Pro tento školní rok jsme zvolili českou pohádku na motivy Jana Drdy – Hrátky s čertem.

V závěru měsíce září proběhl konkurz na jednotlivé postavy, ze kterého vzešly dva divadelní soubory napříč ročníky druhého stupně. Od tohoto okamžiku nastal čas pravidelných zkoušek. Setkáváme se dvakrát týdně, abychom pořádně nacvičili nejen jednotlivé dialogy, ale též promysleli nástupy na jeviště a zvykli si na doprovodnou hudbu. Také ladíme kostýmy, potřebné rekvizity i kulisy.

Jak se žákům nastudování pohádky povedlo, můžete posoudit během devíti představení ve dnech 18., 19. a 20. prosince, vždy od 8, 10 a 17 hodin.

Roli prostořeké Káči, rázné dívky, které se obávají i čerti v samotném pekle, ztvární  Simona Nevolová (9.A)  či Zuzana Kubantová (9.A). V roli vysloužilého dragouna, Martina Kabáta, se představí Vít Vohralík (9.A), jenž bude alternován  Matějem Novákem (8.A).  Role Lucia, převlečeného čerta, se zhostí O. Szabó (9.A) a J. Chvojka (8.B).  V kostýmu hrozivého loupežníka Sarka Farky spatříme R. Flachse nebo L. Pompu (8.A). V méně náročných rolích, avšak důležitých, se představí nejen stálí členové divadelního souboru, např. M. Svobodová, (7.B), V. Sedláček a E. Čichovská (7.A), T. Zeibichová, (8.B),  V. Lhotáková, L. Vojtěchová, L. Firszt (8.A), A. Rudišarová, A. Macháčková, M. Pavelka (9.A), ale své první krůčky na jevišti si vychutnají i herečtí nováčci. Role lovčího Huberta se zhostí J. Homolka (6.B), koktavého čerta předvede L. Buřval (7.B) a A. Tichý (9.A), líného čerta Š. Kramer (6.A).

Správnou adventní atmosféru pomohou navodit tradiční české vánoční koledy. Melodie zazní v podání našeho školního pěveckého sboru v samotném úvodu představení.

 

Projekty realizované školou byly podpořeny z OPVK, který je spolufinancován ESF a státním rozpočtem České republiky.